vajinismus tedavisi ankara nedir

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken bir kez problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik yetişkin seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin müşterek tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye handikap olması ile oluşan, psikolojik kökenli benzer cinsî görev bozukluğudur. Kadın seksüel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik temel kaslarını orada yalnız duvar varmışçasına kasarak ilişkiye engel olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, lakin altta yatan ruhsal sebeplerden en kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel münasebet sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca fut parmaklarına dek yaygın ancak şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî bağ ile alakalı yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet buraya bakabilirsin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın yalnız ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya tarz açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna niçin olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok özel benzer bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin evlat konusunda edisyon yapmaları nedeniyle müşterek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu düşüncesince müteaddit referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir bir kez dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren okunuşu fiziki yürütmek gibi ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bakirlik zarının kutsi olması ve çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin ancak tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış seksüel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok ehemmiyetli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, fazla gereğinden nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler maksadıyla olduğu, cinsel zevk duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, bağlantı ve evlilik problemleri, eşe huzur duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle yaşamış olmak üzere müteaddit psikolojik sorunlara oluşturan olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara nedir”

Leave a Reply

Gravatar